Menu
10 Eylül 2017

Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü, Ahmet Yılmaz Gruda’ya...

AYKIRI AKADEMİ – HABER

Melih Cevdet Anday edebiyat ödülü bu sene tiyatro dalında verildi. Türkiye’nin çeşitli illerinden katılan toplam 31 yazar arasında  Türk Tiyatro ve sinemasının usta ismi Ahmet Yılmaz Gruda “Kavuklu Hamdi” adlı  Tiyatro eseri ile bu yılki ödüle layık görüldü.

 

Deneme, tiyatro, roman ve şiir dallarında özgün ürünlerin yaratıcısı Melih Cevdet Anday adına düzenlenen ‘Edebiyat Ödülü’ne layık görülen eser belli oldu…

Her yıl farklı dallarda düzenlenen  ‘Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü’ yarışmasında bu sene ‘Tiyatro’ türünde ödül verildi.

İoanna Kuçuradi, Ayşegül Yüksel, Ali Sirmen, Orhan Alkaya, Eren Aysan, Cem Erciyes ve Enver Aysever’in katılımıyla toplanan ‘Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü’ seçici kurulu, 31 yazar arasından değerlendirmede bulunarak Ahmet Yılmaz Gruda’nın “Kavuklu Hamdi”adlı tiyatro oyununu ödüle layık buldu.

Melih Cevdet Anday’ın ürün verdiği türlerde değişerek her yıl yinelenecek olan ödül, 2018 yılında “Şiir” dalında verilecek. Geçtiğimiz yıl ‘deneme’ dalında verilen ödülün sahibi Şeref Bilsel olmuştu.

8 Eylül’de Milas Belediyesi tarafından 12.’si düzenlenen Melih Cevdet Anday Anma Günleri ve Edebiyat Ödülü kapsamında yapılan törende Ahmet Yılmaz Gruda’ya ödülü Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından takdim edildi. Sunuculuğunu Enver Aysever’in yaptığı “Tiyatro Şarkıları Gecesi” gecesinde, Çiğdem Erken, Hatice Aslan, Güvenç Dağüstün, Şebnem Köstem ve Cansu Fırıncı sahne aldı.

 


Herkes bilsin