Menu
10 Aralık 2017

Star Wars Hayranlarına müjde!

fotoğraf: Jesse Grant/Getty Images

Merakla beklenen Son Star Wars filmi ‘The Last Jedi’nin prömiyeri Los Angeles’ta gerçekleşti. Film hafta sonu vizyona giriyor!


AYKIRI AKADEMİ - HABER

Gişede hasılat rekorları kırması beklenen Star Wars: The Last Jedi filminin prömiyeri dün Los Angeles’ta gerçekleştirildi.

Yönetmen Rian Johnson, filmin çekimleri tamamlandıktan hemen sonra hayata gözlerini yuman Prenses Lea rolündeki Carrie Fisher’ı anarak ve yıldızı onurlandırarak filmi tanıttı.

Geçtiğimiz aralık ayında kalp krizi geçirerek hayata veda eden Carrie Fisher,  Star Wars: The Last Jedi filminde ana rollerden birisini canlandırıyordu. Fisher filmin çekimlerini tamamlamıştı, ses kayıtlarını ise bitirmek üzereydi.


Carrie Fisher Star Wars force Awakens filminin Avrupa Prömiyerinde (2016) Fotoğraf: AFP
 

Star Wars: The Last Jedi filmi, son 'Star Wars Üçlemesi'nin Force Awakens'dan sonra ikinci filmi. Üçlemenin son filmi 2019'da yayınlanacak.

Önümüzdeki hafta sonu vizyona girecek olan filmin ABD’de ilk hafta sonu 200 milyon dolar üzerinde hasılata ulaşması bekleniyor.

Filmin geçtiğimiz ay paylaşılan trailer’ı da sosyal medyada yoğun ilgiyle karşılandı. Şu ana kadar yaklaşık 41 milyon kez izlendi.

 

Holywood şöhretleri ve Star Wars filminin yıldızları stormtrooper’ların ve droid’lerin arasından geçerek Shrine Auditorium’da yürüdüler.


BB8 kırmızı halıda, fotoğraf:  Mario Anzuoni/Reuters
 


Storm Trooper’ların geçişi, fotoğraf:Mario Anzuoni/Reuters
 


R2-D2 ve C-3PO Kırmızı halide, fotoğraf: Danny Moloshok/Reuters
 


Star Wars hayranları kırmızı halıdan geçişi izliyorlar, fotoğraf: Eugene Garcia/EPA
 


Fotoğraf: Buckner/Variety/Shutterstock

 


Mark Hamill ve Daisy Ridley prömiyerde birlikte, fotoğraf: Matt Winkelmeyer/Getty Images
 

 


(Haber Kaynak: Guardian UK)

 

 

 

 


Herkes bilsin