Menu
30 Ocak 2018

“Aydın Doğan’ın İşi Zor; Kovacak mıyım? Kovmayacak mıyım?"


Şirin Payzın’ın Saray’ı rahatsız ettiği gerekçesiyle kovulduğu iddialarına ilişkin Enver Aysever: “Gazeteciler, kovulmasın diye Saray’ın danışmalarının önünde el pençe divan duruyor.” dedi.


AYKIRI AKADEMİ- HABER

CNN Türk ekranlarında "Ne oluyor?" adlı programı sunan Şirin Payzın'ın "Erdoğan'ı kızdırdığı" gerekçesiyle kovulduğu, daha sonra Saray'la temas kurarak görevine döndüğü iddiasına ilişkin açıklamalarda bulunan Enver Aysever: “Şirin ekranı çok sever, oradan alınırsa ölür çünkü hayatın merkezine koyuyor bunu.” dedi. Daha önce CNN Türk’te Şirin Payzın ile aralarında geçen bir konuşmayı aktardı: 

“Aykırı Sorular için bir isimle röportaj yapacağım zaman Şirin Payzın bana şöyle söylemişti: ‘Bana bak, o röportajı ben yapacağım, sen gideceksin ben kalacağım burada, kendini çok fazla bir şey zannetme, biz buranın sahibiyiz, sen kimsin.’ Doğrudur, oranın sahibi onlardır. O yüzden kolay kolay gitmez, nitekim de gitmemiştir.”

Doğan Grubu’nda kalabilmek için saraya yakın insanlarla ilişki geliştirmek gerektiğini dile getiren Aysever “Hande Fırat sarayla olan ilişkilerden sorumludur. Doğan Grubu'nun saraydan sorumlu gazetecisidir. Ankara temsilcileri patronlara; ya Enver gitse iyi olur, Ayşenur gitse iyi olur, sarayla ilişkilerimiz düzelir şeklinde yalan söylerler. Dolayısıyla böyle bir jurnalcilik vardır. Saray da gönderin diyordur, bu da ayrı mesele.”dedi.

Sözcü yazarı Can Ataklı’nın Şirin Payzın’ı kovdurmak isteyen ismin Hande Fırat olduğu iddiasına ilişkin Enver Aysever şunları söyledi:

“Can Ataklı artık ne kadar doğru söylüyor bilmiyorum ama Hande Fırat böyle bir şey yapar mı? Bence yapar. Erdoğan'la birlikte 15 Temmuz kalkışmasına birlikte direnç göstermiş en önemli isimlerden biri. Aydın Bey’in de Hande Fırat’ın sözünden çıkacak hali yok. Ancak Payzın İbrahim Kalın’ı konuk ederek saray benim kovulmamı istemiyor mesajını vermek istemiştir.”

Gazeteciler, kovulmasın diye sarayın danışmalarının önünde el pençe divan duruyor diyen Aysever: “Aydın Doğan’ın da işi zor, kovacak mıyım? Kovmayacak mıyım? Sayın Erdoğan’ın yerinde olsam doğrudan ararım; şunu kov, bunu kovma derim. Bunu yaptığı zamanlar oldu tabii. Ben söylemediğim sürece kimseyi kovma demesi lazım. Ben sana kimi kovacağımı söylerim. Aydın Bey’in de aracılara itibar etmemesi lazım.”

Aydın Bey adına üzülüyorum bir yandan; kaç yaşında insan. Kimi kovacağını bilirsen daha derli toplu bir kovma işlemi gerçekeştirirsin.”

İşte o anlar:

 


Herkes bilsin