Menu
15 Mart 2018

Enver Aysever’den CHP’ye: “Meclisteki Varlığının Anlamı Ne?”

 

AYKIRI AKADEMİ – HABER

Tele1’de yayımlanan Ayrıntılar programında konuşan Enver Aysever, 'İslam'ın güncellenmesi' tartışmasına CHP'den yanıt verilmesine tepki göstererek, “CHP kantarın topuzunu kaçırmış durumda” dedi.

“AKP’nin siyasal İslamcı bir başka versiyonu olacaksan meclisteki varlığının anlamı ne?” diye soran Aysever şunları söyledi:

“CHP’ye oy verenler, milletvekillerine, PM üyelerine bayıldıkları için ya da filozof saydığı, büyük siyaset bilimci olarak gördükleri için değil; ‘asgari olarak biraz laikliği korumak için çaba versinler’, ‘Mustafa Kemal’in kurduğu kurucu değerleri korusunlar’, ‘modern yaşamı soluk alınabilecek şekliyle korusunlar’ diye oy veriyor. Çok şey beklenmiyor... Siyasal İslamcı bir siyasi partiden daha çok İslamcı olmaya çalışarak ne yapmaya çalışıyorsun sorusu haklı bir sorudur. Din adamları ‘dinde reform nedir, ne değildir’ kendi aralarında tartışırlar. Bundan size ne?

Çocuklara tecavüz edilirken bu adamların verdiği fetvaların ortaya çıkardıkları korkunç toplumsal tabloyla mücadele etmek zorunda CHP. Eğer AKP’nin siyasal İslamcı bir başka versiyonu olacaksan meclisteki varlığının anlamı ne? CHP’nin laikliği birinci mesele haline getirmesi gerektiğini, meclisin iradesinin ne olması gerektiğini unutmuş durumda parti sözcüleri...”

 

İşte O Anlar :


Herkes bilsin