Menu
7 Ocak 2018

“CHP’nin önünde yeni bir tuzak var”

 
Ayrıntılar programında İYİ Parti ve Meral Akşener’e ilişkin değerlendirmelerde bulunan Enver Aysever “CHP’nin önünde yeni bir tuzak var “ dedi.
 

AYKIRI AKADEMİ - HABER

Tele1 ekranlarında yayınlanan Ayrıntılar programında İYİ Parti Türkiye’de siyasi dengeleri değiştirir mi sorusuna ilişkin açıklamalarda bulunan Enver Aysever, “Türkiye’de laik çevreler Abdullah Gül’den medet umduğu gibi Meral Akşener’den de medet umuyor. Oysa değerleriniz yoksa savrulup gidersiniz.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in AKP’nin kuruluş döneminde adı geçen isimlerden biri olduğunu hatırlatan Aysever: “ Meral Hanım merkez sağ bir partinin genel başkanıdır. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluş döneminde adı geçen, toplantılara katılmış biridir. Koyu milliyetçi, yoğun muhafazakar ve siyasal İslamcılarla  yakın ilişkide bulunmuş bir isimdir ancak kendisini laik olarak tanımlamaktadır. Nasıl bir laiklikse o?”

CHP içinde siyaset yapanlara uyarıda bulunuyorum diyen Aysever “İyi ki Abdullah Gül var iyi ki Meral Akşener var, AKP bölünür, aradan çıkarız diyorlarsa yanılıyorlar. Kendi değerlerinize sahip çıkmazsanız başkalarıyla aynılaşırsanız kaybolup gidersiniz.” ifadelerini kullandı.

 Önümüzdeki dönemde İYİ Parti’nin de içinde olduğu geniş mutabakatla sağ cephe kurulacağını ifade eden Aysever şunları söyledi: “CHP’nin önünde yeni bir tuzak var. Tüm laikleri, cumhuriyetçileri etkileyecek bu. Önümüzdeki dönemde İYİ Parti’nin de içinde olduğu geniş mutabakatla sağ cephe kurulup CHP’yi alevi partisi olmaya itecekler, CHP mezhepçi bir parti değildir. Önümüzdeki dönemde bu süreç CHP’nin soldaki söylemlerini ötekileştirerek, mezhepçi bir parti konumuna iterek yüzde 15’lere çekecektir.”

İşte o anlar:

 


Herkes bilsin