Menu
7 Şubat 2018

CHP Şimdi Ne Yapmalı?


Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayı sonrası 2019’a giderken CHP’ye bir öneri sunan Enver Aysever “Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’ye birlikte çalışalım önerisiyle gitmeli” dedi.


AYKIRI AKADEMİ – HABER

Tele1 ‘de yayınlanan Ayrıntılar programında Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayı’na ilişkin açıklamalarda bulunan Enver Aysever bir öneri sundu:

“Sayın Kılıçdaroğlu gibi demokrasiye inanan birisinin şimdi şunu yapması gerekir. Sayın Muharrem İnce’yi çağırıp, ‘Senin söylediklerin değerli, önümüzde üç seçim var, sorumluluktan kaçamazsın, toplumda karşılığın var. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ol ya da Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayımız ol, iş birliği yapalım, bu işten Türkiye’yi kurtaralım’ demeli. Bunu yapmak Kılıçdaroğlu’nu büyütür. Bunu söylerse Muharrem İnce görevden kaçamaz. Çünkü şu an bir çatışma ortamı varmış gibi görünüyor, bu çözümle hareket edilirse o zaman Türkeye’ye proje sunulmuş olur. Benim ve herkesin beklediği budur.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun birlik ve beraberliği sağlama sorumluluğu taşıdığını anımsatan Aysever şunları söyledi:

“Sayın Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’ye birlikte çalışalım önerisiyle gitmelidir. Kılıçdaroğlu’nun Muharrem İnce’ye ‘sen ilk seçimlerde üç büyük kentimizden birine belediye başkan adayı ol ve bu işi bitirelim, Türkiye’yi kurtaralım’ demesi gerekir. O zaman kavga ettiler ama koltuk kavgası değil, bu bir düşünsel kavgaydı mesajını da vermiş olurlar.

İşte o anlar:

 

 

 


Herkes bilsin