Menu
29 Aralık 2017

“Beyazıt Öztürk rahat uyuyabilecek mi?”


‘Çocuklar ölmesin’ diyen Ayşe öğretmenin kesinleşen hapis cezasına ilişkin ‘Ayrıntılar’ programında açıklamalarda bulunan Enver Aysever “Çocukların ırzına geçilirken susup, ‘çocuklar ölmesin’ dendiğinde bir insan suçlanıyorsa burada hangi vicdandan söz edeceğiz” dedi.


AYKIRI AKADEMİ – HABER

Beyaz Show isimli programa katılarak “Çocuklar ölmesin” dediği için hakkında dava açılan Öğretmen Ayşe Çelik hakkında verilen 1 yıl 3 aylık hapis cezası onandı. 2 aylık bebeğiyle cezaevine girecek Ayşe öğretmenin söylediklerinde ne vardı diye soran Enver Aysever  “Bu karar toplum vicdanını kanatır, bugün korkarsanız, yarın aynısını siz de yaşarsınız, toplum sessizleşir” şeklinde konuştu.

Enver Aysever, Ayşe öğretmenin sözlerinden dolayı kamuoyundan özür dileme ihtiyacı hisseden Beyazıt Öztürk’e de seslendi: “Buradan soruyorum Beyaz’a, acaba kendisi bu karar sonrası akşam evinde rahat uyuyabilecek mi? O gün çıkıp şunu söyleseydi; Ayşe öğretmenin ne söyleyeceğini bilmiyordum ancak sözlerinde bir şey yok, ben de dünyada hiçbir çocuk ölmesin istiyorum deseydi, bugün Ayşe öğretmeni de korumuş olurdu.”

İşte o anlar:

 

 


Herkes bilsin