Menu

“Yılmaz Vural’a Sitem Ediyorum”


Enver Aysever Ayrıntılar programında teknik direktör Yılmaz Vural’ın "Tayyip Bey bize öl dese ölürüz." ifadelerine ilişkin açıklamalarda bulundu, “Yılmaz abiye ağır sitem ediyorum” dedi.


AYKIRI AKADEMİ – HABER

Geçtiğimiz günlerde Erdoğan’ı çok sevdiğini dile getiren Vural’ın “Tayyip Bey bu özel ilişkiden dolayı bize öl dese ölürüz" sözleri tepki çekmişti.

Tele1 ekranlarında yayınlanan Ayrıntılar programında Yılmaz Vural’a sitem ediyorum diyen Aysever, şunları söyledi: “Ben kendisini tanırım, Yılmaz Vural’ın Atatürkçü, laik ve seküler hayattan yana olduğunu biliyorum. Kendi fikirlerini daha uygun bir dille söyleyebilirdi. ‘Ben Türkiye’nin gidişinden endişe duyuyorum, Olağan Üstü Hal koşullarını kabul etmemiz mümkün değil, Erdoğan’a da özel ilişkimizden dolayı bunları söylüyorum’ demeliydi.”

Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerini hatırlatan Aysever, “Ben sporcunun zeki, çevik, ahlaklısını isterim diyen Mustafa Kemal’e inanıyorsa bir insan, bulunduğu cumhuriyete onun da ihtiyacı vardır. “ şeklinde konuştu.

İnsanlar, söyledikleri kadar sustuklarından da sorumludur diyen Aysever, Yılmaz Vural’a söylemediklerinden de sorumlusun diyerek seslendi: “Bu sözlerden sonra yarın milli takımı sana verirlerse ve başında olursan, hayır demiş insanların sana kırmızı kart göstereceğini bilmen gerekir. Biz, sporcunun zeki, çevik, ahlaklı olanını istiyoruz, namuslu olup amatörlere sahip çıkan sporcuları istiyoruz. Recep Tayyip Erdoğan Bey ne zaman futbol oynadı ve  sizlerle tanıştı? Hepimiz çok iyi biliyoruz, sizler onu siyasi döneminden dolayı tanıyorsunuz. Ve onun muktedir olmasından kaynaklı ‘bana ne düşer’ diye davranıyorsunuz. Yılmaz Vural gibi kanaat önderi olan insanlar adalet istemeli, sporda da adalet istemeli. Buradan Yılmaz Vural’a ağır sitem ediyorum” dedi.

İşte o anlar:

 

 

 


Herkes bilsin