Menu

Yalnızlığımızı birleştirmeye çağırıyorum!

Cansu Fırıncı
fotoğraf: Bansky

 

Yalnızca kapitalistlerin, kaldıysa burjuvaların, zenginlerin ve çocuklarının, savaş çığlıkları atan devlet başkanlarının, bakanlarının, milletvekillerinin ve şürekâlarının, dünyayı yöneten tröstlerin, şirketlerin, lobilerin, Afrika'nın, Ortadoğu'nun kanını emip zenginliğine zenginlik katanların, bir ırkın bir başka ırktan üstün olduğunu savunan, bir ırkın yok edilmesini başka bir ırkın varlık koşulu sayan kafatasçıların, ırkçıların, faşistlerin, diğer tüm hakların ve insanların kendi dininin, inancının koşullarına göre yaşamak zorunda olduğunu, yaşamazsa yok edilmesi gerektiğini savunan dincinin, yobazın, gericinin katılacağı ve birbirlerine karşı savaşacakları bir savaşı bugünden kayıtsız şartsız destekleyeceğimi ilan ediyorum.

Lütfen, vakit kaybetmeksizin, bir an evvel savaşın. İçin kanınızı birbirinizin hem de son damlasına kadar. Parçalara ayırın, soyunu kurutun elinize geçirdiğinizin. Ve birbirinizi parçalaya parçalaya, kanını eme eme yok olup gidin ve düşün insanlığın yakasından.

Ancak, kendi çıkar çatışmalarınızı yoksulların savaşı gibi gösterip bizi sizin kârlarınız, iktidarlarınız, nüfuz alanlarınız için savaşa çağırdığınız her anda, hayır, diyeceğim!

Siz memleketimizi, gezegenimizi parsel parsel yağmalayın, kârlarınıza kâr katın diye yoksul çocuklarını birbirlerini boğazlamaya, ölmeye ve öldürmeye çağırmayacağım.

Hayır, diyeceğim.

Ağzınızdan salyalar aka aka beni, benim gibi düşünenleri vatan hainliğiyle, düşman işbirlikçiliğiyle suçlasanız dahi diyeceğim bunu. Hayır.

Ve biliyorum ki yalnız değilim. Biliyorum ki benim gibi düşünen milyonlar var. Teker teker hayır diyorlar. Teker teker...

Biz, teker teker hayır diyenler. Çok yalnız hissediyoruz kendimizi...

Öyleyse, yalnızlığımızı birleştirmeye çağırıyorum. Hep beraber hayır diyebilmek için...

 

 

 

 

 

 

 


Herkes bilsin