Menu

16 Nisan’da Hayır diyen AKP’liler Kimlerdi?


Enver Aysever, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasındaki gerilime ilişkin açıklamalarda bulundu “Gül, kendi döneminde hiçbir hukuksuzluğa ses çıkarmamış bir isimdir” dedi.
 

AYKIRI AKADEMİ – HABER

Enver Aysever Tele1 ekranlarında yayınlanan ‘Ayrıntılar’ programında, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'a isim vermeden ‘bozgunculuk merakı nedir’ diyerek tepki gösteren Erdoğan’ın açıklamalarını değerlendirdi.

Laik çevrelerin “parçalanıyorlar mı” hevesiyle konuya bakmamaları gerektiğine işaret eden Aysever, “Kendi döneminde yaşanan hukuksuzluklara ses çıkarmamış ve noter gibi davranmış birinden bugün umut beklemek komiktir.” dedi.

“Abdullah Gül, ihtiyatlı bir politikacı” diyen Aysever, Gül’ün her zaman Erdoğan’ı karşısına almadan hareket ettiğini de vurguladı. Erdoğan’ın, cumhurbaşkanlığını Gül’e altın tepside sunduğunu anımsattı ve ekledi:  “Erdoğan, kendi geleneğinden gelen kimseye göz açtırmayacak gibi.”

16 Nisan referandumunu hatırlatan Aysever, o dönemde Abdullah Gül’ün de Hayır’cı olduğunu söyledi ve ekledi “Biz açıktan referandumda hayır diyeceğimizi yüksek sesle söyledik. Ancak Ahmet Davutoğlu, Bülent Arınç ve Abdullah Gül, o dönemin gizli hayırcısıydı. Evet’çi görünen hayırcılardı. Ve Erdoğan’ın da bunun farkında olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

İşte o anlar:

 

 

 


Herkes bilsin