Menu

Safiye Soyman’dan Banu Alkan ızgarası da bekliyoruz


Belki çoğumuzun gülüp geçeceği bu Safiye Soyman vakası ciddi bir doyumsuzluğun, ahlaksızlığın, oburluğun, küstahlığın, cahilliğin, paragözlüğün göstergesidir.

 

AYKIRI AKADEMİ – Tuğçe Madayanti Dizici

Sosyal medyaya bir haber düştü; Safiye Soyman hastaneye kaldırılmış. Ama neden? Çünkü hanımefendi Vietnam’da köpek eti yemiş! Doymuyorlar efendiler yedikçe yiyorlar. Artık dostlarımızı bile yiyebilecek mideye ulaştılar.

Amerika’da kablolu kanallarda saçma sapan programlar hep vardır, insanların stüdyoda kavga ettirildiği, rezil insan ilişkilerinin allanıp pullanıp saatlerce tartışıldığı belli reytingleri olan programlardır bunlar. Bizde de ulusal bir kanalda Dünya Güzellerim diye kepaze bir program var. Safiye Soyman, Bülent Ersoy, Banu Alkan ve Burcu Esmersoy’un sözüm ona dünyayı gezdiği bir kurmaca program. İşte hanımefendilerden biri Vietnam’da köpek eti yemiş ve rahatsızlanmış.

Dünyaca ünlü isimler birer birer etsiz yaşamın destekçisi olurken, hayvan hakları ile ilgili savaş verirken, veganlığı yaymaya çabalarken bizdeki starlar utanmadan köpek eti yiyebiliyorlar. Köpek eti yani dost eti! Çin, Tayland, Vietnam ve Kore gibi Uzak Doğu ülkelerinde köpek eti yemek ne yazık ki gelenek. Dünyayı ayağa kaldıran, en etobur insanı bile isyan ettiren bu gelenek en çok protesto edilen mevzuların başında yer alıyor... Nete düşen videoda da izlendiği üzere tamamen makyajlı bir halde hastane yatağında Safiye Hanım inlerken yanı başında leopar desenli paltosu ile (umalım ki gerçek kürk değildir) bir diğer makyaj deposu yüzlü Banu Alkan arkadaşına acıyor. Şimdi yarın çıkıp şov amaçlı yaptık derlerse de inanmayın; gerçekten yemiş olsun olmasın midesinin genişliğini bizlere göstermiş oldu.
 


Belki çoğumuzun gülüp geçeceği bu Safiye Soyman vakası ciddi bir doyumsuzluğun, ahlaksızlığın, oburluğun, küstahlığın, cahilliğin, paragözlüğün göstergesidir. Umarım herkes en yüksek perdeden bu programı ve bu teyzeleri protesto eder. Dost bildiğimiz köpeği yiyebilen Safiye Soyman’ın yakında dost bildiği Banu Alkan ızgarası yediğini de görürsek şaşırmayız. Bir sonraki aşama dost yemektir çünkü! Reyting ve para uğruna her şey yapabilir bu insanlar...

 

 


Herkes bilsin