Menu

14 yaşında bir çocuğa cinsel istismar iddiası söz konusu. Farkında mısınız?

Kevin Spacey'nin yayımladığı özür mesajında aynı zamanda eşcinsel olduğunu da açıklaması özellikle sosyal medyada büyük tepki toplarken, 'Koskoca' Kevin Spacey Türk medyasında;  'taciz furyasının son kurbanı', 'gerçeği açıklığa kavuşturdu' 'kimde var bu cesaret' ifadeleriyle haberleştirilirken, itirafı 'samimi' bulundu.


AYKIRI AKADEMİ – Ayrıntıdaki Şeytan

Star Trek: Discovery dizinde rol alan aktör Anthony Rapp, 14 yaşındayken Spacey'nin kendisini 'baştan çıkarmaya çalıştığını' anlatarak aktöre cinsel istismar suçlamasında bulunmuş, ünlü aktörün bir partide sarhoş olduktan sonra kendisini bir yatak odasına götürmeye çalıştığını belirtmişti.

Kevin Spacey ise dün paylaştığını twitter mesajı ile "İçtenlikle söylemeliyim, böyle bir olayı hatırlamıyorum. 30 yılı aşkın süre önce yaşanmış olmalı" demiş ve ardından da Anthony Rapp'ten özür dilemişti. Aynı twitte Spacey;  aynı zamanda kişisel hayatı ile ilgili olarak hem kadınlarla hem de erkeklerle ilişkisi olduğunu, bugün ise eşcinsel olduğu yönündeki 'hikâyelere' değinerek bugün eşcinsel bir erkek olarak yaşamayı seçtiğini belirtmişti.

 

Türk medyası, 14 yaşında bir çocuğu istismar etmekle suçlanan Kevin Spacey ile ilgili haberi şu şekilde gördü;

Son dönemlerde özellikle dizi oyunculuğu, sunuculuk ve bazı stand-up gösterileri ile gündemden düşmeyen Kevin Spacey, özellikle yapımcı Harvey Weinstein’in taciz olayları ile son zamanlarda meydana gelen Holywood’daki “taciz itirafları” furyasının son kurbanlarından birisi oldu. (CNN Turk)

 

Kevin Spacey, Anthony Rapp'e taciz iddiaları üzerine bir kez daha eşcinsel olduğunu açıkladı (NTV)

 

58 yaşındaki, Olağan Şüpheliler ve Amerikan Güzeli filmleriyle Oscar'ı kazanan Spacey, twitter hesabından yaptığı açıklamalarla, yıllar sonra bir gerçeği açıklığa kavuşturdu. (Haberturk)

 

Kevin Spacey eşcinsel olduğunu açıklayarak Hollywood'a ders verdi
Şahane değil mi?
Koskoca Kevin Spacey'den böylesine çarpıcı ve samimi bir itiraf gelmeyecekti de ya kimden gelecekti?
Hem geçmişte 'taciz' gibi ciddi bir iddia hakkında açıklama yaparak hatasını kabulleniyor hem de kendi özel hayatıyla ilgili "Ha bu arada..." deyip samimi bir paylaşımda bulunuyor.
Ve bu adam Oscar ödüllü bir adam.
Kimde var bu cesaret?
Sonu gelmeyen Hollywood skandallarından sonra böylesine gerçek, böylesine cesaretli bir açıklama yapabildiği için Kevin Spacey takdiri hak ediyor. (Milliyet)

 

14 yaşında bir çocuğa cinsel istismar iddiası söz konusu. Farkında mısınız?

Oysa Kevin Spacey'nin yayımladığı özür mesajında aynı zamanda eşcinsel olduğunu da açıklaması özellikle sosyal medyada (tüm dünyada) büyük tepki topladı ve spacey attığı tweetle homoseksüellik ve cinsel istismar arasında bağlantı kurması sebebiyle eleştirildi. Vanity Fair dergisinin film eleştirmeni Richard Lawson Kevin Spacey’in açıklaması ile ilgili olarak;  "Eşcinsel olduğunu itiraf etmekle 14 yaşında bir çocuğun üzerine atlamak aynı şey değil. Bu ikisini birbirine karıştırmak iğrenç" dedi.

Ortada böyle bir suçlama varken ve Spacey’in eşcinsel olduğunu açıklayabileceği onca zaman varken, şimdi bunu söylemesinin manipulatif  olduğunu düşünmemek mümkün değil tabi ki.

Bu arada Netflix  dün başrolünde Kevin Spacey'nin oynadığı 'House of Cards' dizisini 2018'de yayımlanacak altıncı sezonunun ardından sona erdireceğini açıkladı. Kevin Spacey ile ilgili 'taciz' suçlamalarından ötürü büyük rahatsızlık duyulduğu ancak,  dizinin aylar önce bitirilmesine karar verildiği söylendi. Karar aylar önce alındı ise, bu açıklama neden bugün yaptığı sorusunu da sormak gerek.

 

 


Herkes bilsin