Menu

İslami terör olmadı, cihat verelim

Hulusi Akar, ABD’de meslektaşlarına bundan böyle İslami Terörden söz edilemeyeceğini söyledi. Peki ne diyeceğiz?
 

AYKIRI AKADEMİ –  Orhan Gökdemir

Türkiye Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar ABD’de… Orada bir takım temaslarda bulunuyor. Temasların içeriği hakkında bilgi sahibi değiliz. Ancak basına yansıyan haberlere göre bu temaslarında cemaatle ilgili herhangi bir konuşma yapmadı, cemaatin terör örgütü olduğunu söylemedi, söylemekten imtina etti. Ancak önceki gün, bir meslektaşı ile beraber terör konusuyla ilgili bir konuşma yaptı. Konuşmanın en hassas noktalarından bir tanesi Hulusi Akar’ın bundan böyle İslami terörden söz edilemeyeceğini söylemesi...

Fethullah Örgütü’nden FETÖ diye söz edenler, terör örgütü olduğunu iddia edenler, ne diyecekler Fethullahçılara bundan sonra, bilemiyorum. Artık onun cevabı herhalde Sayın Genel Kurmay Başkanı’ndadır...

Bu halet-i ruhiye, hakikaten ordunun geldiği ilginç bir yerin göstergesi. Ordu Türkiye’deki bu ağır gericiliğin müsebbiplerinden birisi. 12 Eylül’de toplumu İslamileştirmeye başladılar, sonuçta gelinen nokta ortada.

Bunun en ağır bedelini de ordunun bizzat kendisi ödedi. Önce Balyoz ve Ergenekon’la darmadağın ettiler. Geriye kalanlar, önce Perinçek’e, şimdi Meral Akşener’in partisine sığınmaya çalışıyorlar. Bir kısmı korku ve şiddetin etkisiyle AKP’ye biat etti. Bu aslında tek kurşun atmadan teslim alınmış bir ordunun halet-i ruhiyesi. Anlaşılabilir tarafları da var, anlaşılamayan tarafları da. Ama hakikaten tuhaf bir hal. İslami terörden söz etmeyeceksek, cemaate ne diyeceğiz? Nerede konumlandıracağız? Hadi onu geçtik, dünyanın her yerinde İslam adına, din adına düzenlenen eylemleri nereye koyacağız?

Sayın Akar farkında mı bilmiyorum ama bu konu ilk ve orta öğretim okulların müfredatlarına ders olarak konuldu. Öğrencilere anlatılacak. Esası din adına savaşmak, din adına insan öldürmek. Din dışında olduğu düşünülen başka insanların hayatına son vermek.

Sayın Akar’ı üzmeyiz biz, bundan sonra İslami terör dememize gerek yok. Çocuklarımız da anlıyor artık… bundan sonra cihat deriz.

 

 

 


Herkes bilsin