Menu

Gemi Sağ Yanına Yattı, Batıyor!

 

AYKIRI AKADEMİ – Orhan Gökdemir

Metin Feyzioğlu, Nuriye ve Semih’i kastederek, “onları evlat edinecek değiliz” dedi. Tutuklanan avukatlarının da terörist olduğunu ima etti. Baronun başındaki şahıs, sağ kökenden geliyor. Sağcıdır.

AKP sözcüsü Bekir Bozdağ dün bir açıklama yaptı ve Suudi Arabistan’daki son gelişmeleri kastederek “bu ılımlı İslam projesinin arkasında nasıl bir karanlık güç var” dedi.  Biliyoruz biz Bekir bey arkasına bakmaktan her zaman imtina etmiştir. Kendisi Türkiye’de Adalet Bakanlığı yapmıştır. Türkiye’nin hukuksal olarak geldiği noktada çok büyük katkısı vardır. Sağcıdır.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu da son zamanlarda tuhaf bir muhalefet çizgisi tutturmuş görünüyor. AKP’nin helal kesilmemiş etleri getirip halka yedirdiğini düşünen Kılıçtaroğlu saraya seslenerek “o etleri sen ye,” dedi. Arkasından bir tuhaf açıklama daha yaparak Tayyip Erdoğan’ı Esad için çalışmakla suçladı. Çok tuhaf bir laf bu. Kılıçdaroğlu’nun bunu söylemesinin de aslında bir tek sebebi var, hiç kusura bakmasın o da sağcıdır.

MHP’den bahsetmeye gerek yok aslında. Genetiği zaten böyle. Ancak sonunda o da tuhaf, kendi çizgisinden daha sağcı bir çizgi tutturarak sağcı bir iktidarın ‘sağ kolu’ oldu.

Bu karanlık tablonun içinden bizi kurtaracak güç ise Meral Akşener’in İYİ Partisi(!)  O da sağcı. Meral Hanım’ın lakabı Asena’ydı yakın zamana kadar. MHP genetiğini taşır, şimdi o genetikten kurtulma iddiasında ama etrafına topladıklarına bakarsanız, sağcıdır.

Bu sağcılık Türkiye’de yeni bir durum değil. Öteden beri Türkiye hep sağcı. Sağcılığın bizi getirdiği karanlık bir tablonun içindeyiz. Kimse kusura bakmasın, bu sağcılıkla ancak böyle bir cehennem yaratırsınız. Kim kime nasıl akıl veriyor bilmem. Bu sağcılığın gidebileceği bir yol yok. Bize adam gibi bir sol lazım.

 

 


Herkes bilsin