Menu

Hayırdır Egemen Bağış, Nereye?

 

AYKIRI AKADEMİ – Enver Aysever

Egemen Bağış bir dönemin en çok tartışılan isimlerinden, bakanlarından biriydi. Amerika’yı ve oradaki ilişkileri iyi biliyordu. ABD günlerine dair türlü söylenceleri işitmeyen kalmamıştır... liberal çevreler Bağış’ın Türkiye’nin batıya açılan kapısının anahtarını elinde tuttuğu iddia ediyordu.

Hikaye böyle başladı... Fakat işler hep tıkırında gitmedi. Egemen Bağış bir gün yakalandı. Nasıl mı? Siyasal İslamcıların İslam’ı siyasallaştırma çabası içerisinde hep en önde yer alan Bağış, telefonda bir gazeteciyle konuşurken ‘bakara makara’ dedi. Bu konuşmanın geçtiği gün ‘kutsal Cuma’ydı.

Ardından Egemen Bağış derin bir sessizliğe daldı… Alay ettiği dinin insanları tarafından tecrit edilmişti! Peki sahiden tecrit edilmiş miydi? Çünkü bazen öyle ilişkiler vardır ki, inançlar, değerler bir kenara konulur; sadece çıkarlar göz önünde bulundurulur. O Egemen Bağış ki;  cumhuriyet tarihinin en tartışılan olaylarından birinde başrolde yer aldı. Yanında üç saz arkadaşı/bakanla birlikte.

Bu bakanlar da hesap vermek yerine , yalan söylemeyi tercih ettiler. Ya da, şöyle söyleyelim; hesap verecekleri bir merci olmadığı için şimdilik gizlenmeye devam etmekteler. Bir dönemin İstanbul valisi Güler, Kolundaki 700.000 dolarlık saatin parasını, uyduruk bir peçeteye yazarak ‘bakın işte belgesi’ diyen bakan Çağlayan ve önce RTE de bizimledir deyip, sonra pişman olan Erdoğan Bayraktar... Son pişmanlık fayda eder mi göreceğiz...

Dün sosyal medyada bir etiket açılmıştı. #EgemenBağısYalnızDeğildir diye!

Evet Egemen Bağış yalnız değil, yanında bakanlar var, belki milletvekilleri var, belki uluslararası ilişkiler var.

Reza Zarrab davası öncesi herkes bir tedirgin.. bir tedirgin.

Bu sırada bir haber daha düşüverdi ortalığa. Egemen Bağış Kıbrıs vatandaşı oluvermiş. KKTC vatandaşı. Hayırdır Sayın Bağış, yolculuk nereye?

 


Herkes bilsin