Menu

Çöplükler İktidardan Renklidir


Çöpe atılan portreler serisi devam ediyor...


AYKIRI AKADEMİ – Orhan Gökdemir

Melik Gökçek yazımızı daha çöpe atılacak çok kişi var diye bitirmiştik. Yazı yayındayken bu kez başka bir yandaşı çöpe attılar. Rasim Ozan Kütahyalı denilen şahsiyet bir futbol yorumu programında çok ipe sapa gelmez laflar etmesinin ardından önce programdan sonra yazdığı yandaş gazeteden kovuldu.

Çok önemli mi bilmiyorum. Çünkü hem kovulduğu kanalda,  hem kovulduğu gazetede ona benzer çok şahsiyet var. Kafaları aynı,  hayata bakışları aynı, zihniyetleri aynı, dilleri aynı. Rasim Ozan Kütahyalı aynı zamanda bu kovulduğu yerlerdeki insan tipinin bir prototipi sayılabilir. İlginç olan şey Ahmet Altan tarafından bulunup, “yazar” yapılmasıydı.  Altan okeyde dördüncü bile yapılamayacak bir adamı aldı, köşe verdi, cumhuriyete, laikliğe, solculuğa küfrettirdi. Rasim Ozan Kütahyalı oradan AKP yandaşlığına sıçradı. Ama görüldüğü gibi hakikaten çok tuhaf bir nedenle gidip bir kayaya çarptı.

Aslında benim ilgimi çeken bir kişi daha var. Bir gün önce Ardan Zentürk adında başka bir yandaş gazeteci tuhaf laflar etti.  “Biz Amerika’yla savaşacağız. Savaşan gelsin, savaşmayacak olan ülkeyi terk etsin” dedi. Rasim Ozan’dan farklı olarak Ardan Zentürk’le kısa bir dönem beraber çalışmışlığımız var. Ardan Zentürk bir önceki dönemden arta kalan bir gazeteci. Star televizyonun çok makbul olduğu bir zamanda onun tepe yöneticisiydi. Gazetecilik yaptığı kanısındaydı. Sonra bu sistem değişince yandaş gazetelerden birisinde mahsur kaldı. O mahsur kalmaktan pek rahatsız olmuş gibi görünmüyor. Çünkü zaten ‘basın düzeni bertaraf edilince' o da altında kalmış gibi göründü. Bu sayede basındaki ömrünü bir şekilde uzatmış oldu.

Yazdıklarına bakınca, İslamcıların Amerika’yla NATO’yla savaşabileceği gibi bir vehme kapılmış durumda olduğunu görüyoruz. Bu vehmin bir tek nedeni olabilir. Orada mahsur kaldığını biliyor. Orada maaş almaya devam etmesinin tek yolu var: bu tip tuhaf ipe sapa gelmez söylemek. Ben tanıdığım için, Rasim Ozan Kütahyalı’dan farklı olarak ona buradan bir mesaj göndereyim.

Çok kısa zaman sonra bu yazdıkları sebebiyle çok utanacak. Bence bu esaretten bir an önce kaçıp kurtulması gerek, kendi sağlığı ailesinin sağlığı için. Hiçbir fatura bu rezilliğe daha fazla katlanmaya değmez. Bence Ardan Zentürk kaçıp kendini kurtarmalı bu bataklığın içerisinden.

Bu çöpe atılacak portreler serisi bundan sonra devam edecek. Çünkü, onlar farkında olmasa da, dayandıkları sistem çöküyor. Bir de en son söylenmesi gereken bir şey var ki o da şu:  Rasim Ozan Kütahyalı daha işinden kovulmadan eski yoldaşları suçlarını yayınlamaya, ona ağır sorular  sormaya başladılar. Dayandıkları sistemin esası bu. En tepedeki düştüğü gün de aynen bu muameleyle karşılaşacak.

Bundan sonra çöplükler iktidarın etrafında daha renkli olacak.

 

 


Herkes bilsin