Menu
6 Aralık 2017

Twitter'da Yılın 'En'leri!


Sosyal paylaşım sitesi Twitter 2017 yılı boyunca en çok konuşulan tweet, hesap ve konuların bir listesini yaptı.

Bu listede en çok retweet edilen ve beğenilen paylaşımlarda eski ABD Başkanı Obama öne çıkarken hakkında en çok tweet atılan dünya lideri şimdiki başkan Trump oldu. Adı tweet'lerde en çok geçen ünlü ise Güney Koreli BTS grubu.
Listeye göz atalım...
 

En çok retweet edilen tweet’ler:

1. ABD'de lise öğrencisi Carter Wilkerson’ın fast-food zinciri Wendys’den bir yıllık ücretsiz tavuk nugget isteği, Oscar Selfie'sini geçerek, sadece bu yılın değil, tüm zamanların en çok RT edilen tweeti oldu. Wilkerson Wendy's  “Kaç retweet alırsam bir yıl boyunca bedava nugget verirsiniz?” diye sordu. “18 milyon.” cevabını alan Wilkerson “Olmuş bilin.” dedi. Wilkerson’ın tweet’i 3 milyon 642 binden fazla retweet aldı.

HELP ME PLEASE. A MAN NEEDS HIS NUGGS pic.twitter.com/4SrfHmEMo

 

2. ABD'nin eski Başkanı Barack Obama'nın Charlottesville'de yaşanan ırkçı saldırının ardından attığı tweet sosyal medyada yoğun ilgi gördü. “Hiç kimse bir başkasına ten rengi, geçmişi veya dini yüzünden nefret besleyerek doğmaz.” yazarak bir fotoğraf paylaşan Obama’nın tweet’i 1 milyon 717 binden fazla retweet edildi.

"No one is born hating another person because of the color of his skin or his background or his religion..." pic.twitter.com/InZ58zkoAm

 

3. Pennsylvania Eyalet Üniversitesi'nin Houston'daki sel felaketi sonrası yardım toplamak için paylaştığı tweeti ilk üçte yer aldı.

With the current devastation in Houston, we are pledging $0.15 for every RT this gets! Please forward this along to help out those in need! pic.twitter.com/lodyOBE0eG

 

En çok beğenilen tweet'ler:

1. Obama'nın Charlottesville'de yaşanan ırkçı saldırının ardından attığı tweet 2017nin en beğenilen tweeti oldu.

2. Şarkıcı Ariana Grande'nin Manchester saldırısı sonrası yaptığı duygusal paylaşım listede ikinci sıraya yerleşti.

— Ariana Grande (@ArianaGrande) 23 Mayıs 2017

 

3. Yine Obama'nın Cumhuriyetçi Senatör John McCain'in kanser olduğunu öğrendikten sonra attığı tweet de sosyal medya kullanıcıları tarafından en çok beğenilen üçüncü tweet oldu.

Thank you for everything. My last ask is the same as my first. I'm asking you to believe—not in my ability to create change, but in yours.

— President Obama (@POTUS44) 11 Ocak 2017

 

Hakkında en çok tweet atılan ünlüler:

1. TIME dergisi tarafından da 'İnternetin En Etkili 25 İsmi'nden biri seçilen Güney Koreli grup BTS (Bangtan Sonyeondan)

2. Güney Koreli grup Seventeen

3. Camila Cabello

 

Hakkında en çok tweet atılan dünya liderleri:

ABD Başkanı Donald Trump 2017 yılında hakkında en çok tweet atılan lider oldu. Onu Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro takip etti.

 

En çok konuşulan Diziler

Bu sene 7. Sezonuyla izleyicilerle buluşan Game of Thrones, 2017’nin Twitter’da en çok konuşulan dizisi oldu. Jon Snow için kötü biten 6. Sezon sonrası dizinin hayranları 7. sezonu iple çekti. Twitter’da en çok konuşulan diğer diziler ise sırasıyla  Stranger Things, Big Brother ve 13 Reasons Why dizileri oldu.

 

En Çok Konuşulan Filmler

2017 yılında twitterda en çok konuşulan film, Gal Gadot’un göz alan performansıyla dikkat çektiği Wonder Woman oldu. Onu müzikal film La La Land izledi. Üçüncü sırada Christopher Nolan'ın Dunkirk filmi yer aldı.

 

En Çok Konuşulan Sporcular

Dünyaca ünlü Real Madrid’li Cristiano Ronaldo, 2017’de Twitter’da en çok konuşulan sporcu olmayı başardı. En çok konuşulan sporcular sırasıyla Christiano Ronaldo, LeBron James, Neymar, Colin Kaepernick ve Conor McGregor

 

Hakkında en fazla tweet atılan dünyaca ünlü müzisyenler

Twitter listesinde BTS ilk sırayı alırken, onu Pledis 17, Camila Cabello, Justin Bieber ve Niall takip etti.

 

 

 

 

 

 

 


Herkes bilsin