Menu
11 Aralık 2017

NASA Astronotundan İstanbul paylaşımları!

fotoğraf: Randy Bresnik/NASA

NASA Astronotu Randy Bresnik'in ‘’Günaydın İstanbul’’ mesajı ile birlikte twitterdan paylaştığı İstanbul fotoğrafı sosyal medyada yoğun ilgi gördü.


AYKIRI AKADEMİ – HABER

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) görevini sürdüren ABD’li astronot Randy Bresnik, uzay görevi sırasında Türkiye'nin üzerinden geçerken İstanbul'un fotoğrafını çekerek kişisel twitter hesabından paylaştı.
 

Good morning from @Space_Station. Istanbul Turkey pic.twitter.com/o7HMvier85

— Randy Bresnik (@AstroKomrade) 10 Aralık 2017

 

Bresnik’in tweeti sosyal medyada yoğun ilgi gördü. Astronotun paylaştığı fotoğrafa şu ana kadar 350'ye yakın yorum yapıldı. Herkesin kendi yerini bulmaya çalıştığı fotoğrafta (!) elbette İstanbul’un ‘Ormansızlaşmış’ hali dikkat çekti. Kuzey Ormanları Savunması, Bresnik’in paylaştığı fotoğraf üzerine şöyle yazdı;
 

pic.twitter.com/C1qawlz5FH

— K.OrmanlarıSavunması (@kuzeyormanlari) 10 Aralık 2017

 

NASA Uluslar Arası Uzay İstasyonu (International Space Station) dünyanın yörüngesinde 250 mil yükseklikte bulunan bir uzay laboratuvarı. ‘Low Orbit’ olarak konumlandırılan istasyon @Space_Station twitter adresinden fotoğraflar ve bilgiler yayımlıyor. Hesapta her gün dünyanın farklı bir köşesinden kareler paylaştığı "günün fotoğrafı"başlığı altında paylaşılıyor. İstasyonun araştırmaları hakkında bilgilere ise @ISS_Research adresinden ulaşabilirsiniz.


Bresnik, geçtiğimiz hafta uzay görevi sırasında Türkiye'nin üzerinden geçerken İstanbul'un gece görüntüsünü çekmiş ve takipçileri ile paylaşmıştı.

Yoğun ilgiye bakacak olursak Bresnik’in paylaşımları devam edecek gibi görünüyor.

 

 

 

 

 

 


Herkes bilsin