Menu
1 Mart 2018

Gana'da bilgisayar eğitimi...


Gana’da öğrencilerine karatahtada bilgisayar eğitimi veren öğretmen sosyal medyada yoğun ilgi gördü!


AYKIRI AKADEMİ - Sosyal Medya

Gana'da görev yaptığı okulda bilgisayar bulunmadığı için Bilişim ve İletişim Teknolojileri dersinde öğrencilerine kara tahtadan bilgisayar öğreten Richard Appiah Akoto adlı öğretmenin fotoğrafları internette yoğun ilgi görerek binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Microsoft Word Diagram sayfasının ekran görüntüsünü karatahtaya birebir çizerek öğrencilerine anlatmaya çalışan Richard Appiah Akoto, facebook gönderisinin altına "Gana’da öğrencilere bilgisayar dersi vermek çok komik!” yazdı.

Gana’da liseye girişte öğrencilerin Bilgisayar Teknolojileri sınavını geçmesi zorunlu olmasına rağmen, Akoto’nun okulunda 2011 yılından bu yana bilgisayar bulunmuyor.

Akuto’nun paylaştığı fotoğrafların sosyal medyada viral olmasının ardından, Microsoft okula bilgisayar gönderme sözü verdi.  Ancak Akato'nun okulu Gana'da bilgisayarı olmayan tek okul değil maalesef.

Kendini öğrencilerine adayan ve “Öğrencilerimi seviyorum...Bu ilk çizimim değil. Sınıfta olduğum her zaman bunu yapıyorum" diyen Richard Appiah Akoto'nun bu tavrı takdiri hak ediyor.

(Kaynak: bbc.com)

 

 

 

 


Herkes bilsin