Menu
14 Aralık 2017

6 yaşındaki youtuber oyuncak tanıtarak yılda 11 milyon kazanıyor


YouTube'a koyduğu haftalık videolarda oyuncaklarını hediye paketlerinden çıkaran ve çeşitli muzırlıklar yapan 6 yaşındaki Ryan, 2017'de yaklaşık 11 milyon dolar kazanarak Youtube'un en çok kazananlar listesine girdi.

 

BBC Türkçe’nin haberine göre 'Ryan Toys Review' adlı YouTube kanalında oyuncakları test ederek yorumlar yapan 6 yaşındaki Ryan’ın videoları, ilk paylaşımını yaptığı Mart 2015'ten bu yana 17 milyar kez izlendi. Ekonomi dergisi Forbes, Ryan'ı YouTube'un en çok kazanan 8'inci kişisi ilan etti.

Ryan, sosyal medyada yıldız olmasını sağlayan ilk büyük videosunda plastik dev bir yumurtaya saklanmış oyuncakları açıyor. Ryan'ın bu videosu 800 milyondan fazla izlendi.
 

 

Ryan ToysReview’ın geçen yıl Ocak ayında 1 milyon takipçisi varken, günümüzde takipçi sayısı 10 milyona ulaşmış durumda.

YouTube yıldızlarının çoğu videolarında daha önceden hazırlanmış metinler üzerinden konuşup hareket ediyor. YouTube'daki diğer 'hediye açma' kanallarından farkı Ryan'ın YouTube'a içerik ürettiğinden pek de haberi yok gibi görünmesi. Videolarda 'Bu oyuncak neden diğerinden daha iyi' gibi karşılaştırma ve analizler yok.

Ryan’ın youtube kanalı yorumlara kapalı olduğu için takipçilerin görüş ve eleştirileri görülemiyor. Ama bazı forumlarda anne ve babaların Ryan'ın kanalıyla ilgili olumlu ya da olumsuz görüşler paylaştığı görülüyor.

Ryan'ın ailesi, çocuklarını "istismar etmekle" ve onun üzerinden bir nevi şirket yürütmekle suçlanıyor.
 İnternetin en bilinen yüzlerinden olan Ryan’ın soyadı, nerede yaşadığı ise bilinmiyor.

Ryan'ın annesi videoları hafta sonları çektiklerini ve Ryan okuldayken görüntüleri kurguladıklarını söyleyerek, oğullarının okuldaki düzenine müdahale etmediklerini savunuyor.

 

(Haber:BBC Turkçe)

 


Herkes bilsin