Menu
21 Mart 2018

HBT’den konferans: Bitcoin, kripto paralar ve paylaşım ekonomisi

fotoğraf: HBT

 

Bitcoin ve Kripto paraların adını sıkça duymaya başladığımız şu günlerde; kâğıt ve demir paralar ortadan kalkacak mı, diye merak ediyor musunuz? HBT’nin Dijital Kültür ve Yapay Zeka Konferanslarının bu ayki konusu: Bitcoin, kripto paralar ve paylaşım ekonomisi...

 

AYKIRI AKADEMİ – ETKİNLİK

Herkese Bilim ve Teknoloji dergisinin başlatmış olduğu Dijital Kültür ve Yapay Zekâ Konferansları'nın üçüncüsü 24 Mart Cumartesi günü yapılacak. Derginin yazarları da olan bilim insanları Cem Say ve Tanol Türkoğlu, "Bitcoin, kripto paralar ve paylaşım ekonomisi" üzerine bir oturum gerçekleştirecekler.

İlki Ocak ayında yapılan konferanslarda yapay zekâ farklı açılardan ele alınarak inceleniyor ve tartışılıyor. Herkese açık ve ücretsiz olan konferanslarda "Yapay Zekâ: Efendimiz mi, Kölemiz mi?" ve "Yoksa artık gerçek-ötesinin esirleri mi olacağız?" isimli oturumlar gerçekleştirildi. 24 Mart'taki konferansın ana konu başlıkları şöyle olacak: Kâğıt ve demir paralar ortadan kalkacak mı? Bitcoin, kripto paralar ve paylaşım ekonomisi nedir ve bu alanlarda dünya nereye koşuyor? Dijital dünya ile dünün sanayi dünyasının paraları birbiriyle çarpışacak mı, gelecekte neyi kullanacağız? Paylaşım ekonomisinin ruhu, toplumu ve ekonomiyi nasıl yeniden şekillendirecek? Nasıl bir yeni teknoloji ve bilimsel anlayış ile davranmalıyız?

Dijital Kültür ve Yapay Zekâ Konferansı 24 Mart Cumartesi 16:00'da Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'nde... İstanbul'da olmayanlar, sosyal medyadan canlı olarak da konferansı izleyebilirler.

 


Herkes bilsin