Menu
19 Temmuz 2017

Türkiye’nin en büyük rock festivaline geri sayım başladı!

 

Türkiye’nin en büyük rock festivali için geri sayım başladı. Ağustos’un son haftasında çadırlar kurulacak, on binlerce insan bir araya gelecek; müziğin keyfine yine Dalyan’da varılacak…

 

AYKIRI AKADEMİ – HABER

Türkiye’nin dört yıldır en büyük rock müzik festivali olan Zeytinli Rock’ın biletleri satışa çıktı, programı netleşti. Beş gün sürecek festival nedeniyle yine müzik severleri heyecan sardı. 23-27 Ağustos tarihleri arasında 35 grup ve isim sahnenin tozunu atacak.

‘Türk rock müziğinin geçit töreni’ni Milyon Yapım organize ediyor. Dalyan Sahil’de yapılacak şölende genç grupların yanı sıra ‘ağır toplar’ da sevenlerini coşturacak. Selda Bağcan ve yanına epey yakışan Boom Pam tüm dünyayı bir kez de Dalyan’dan sallayacak. Bu yıl bir değişiklik de festivalin kapanışında yaşanacak. Festivali her yıl Türkiye’nin en ünlü metal grubu Pentagram’la kapatmaya alışmış olan müzik severler bu yıl bir ‘devir teslim törenine’ şahit olacaklar. Zeytinli Rock, Türk rock’ının efsanevi grubu Bulutsuzluk Özlemi ile final diyecek.

Festivalde ayrıca, Mabel Matiz’den Mavisakal’a, Teoman’dan Athena’ya, Mor ve Ötesi’nden Şebnem Ferah’a; onlarca isim sahne alacaklardan birkaçı. Bu yıl gidemeyeceklere teselli ikramiyesi olarak da ‘canlı yayın’ imkanını sunuyor Zeytinli. İstanbul’un, Ankara’nın sıcağında, keşmekeşinde uzaktan da olsa canlı bir şekilde festivali takip edebilirsiniz.

Festivalin başlamasına bir ay kaldı. Daha önceki yıllar da festivali takip edenlerin hatırlayacağı gibi, ilk çıkan biletler bir hayli indirimli. Bu indirimli biletler -ne kadar da devam eder bilinmez ama- şu an satışta. 

 

Zeytinli Rock Festivali’nin bu yılki programı şöyle:

23 Ağustos Çarşamba

Mor ve Ötesi, Feridun Düzağaç, Moğollar, Pilli Bebek, Yeni Türkü, İskender Paydaş, What da Funk

24 Ağustos Perşembe

Teoman, manga, Seksendört, Flört, Tuna Kiremitçi, Niyazi Koyuncu, Set

25 Ağustos Cuma

Athena, Selda Bağcan & Boom Pam, Ceylan Ertem, Pinhani, Adamlar, Pera, Çamur

26 Ağustos Cumartesi

Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Mabel Matiz, Umut Kuzey, Melis Danişmend, Sattas, TNK

27 Ağustos Pazar

Pentagram, Mavisakal, Kurban, Kurtalan Ekspres, Baba Zula, Yedinci Ev

Final: Bulutsuzluk Özlemi

 

 


Herkes bilsin