Tuğçe Madayanti Dizici -

Referandum öncesi ‘sen ne dersen de dünya dönüyor’ demek için festival sloganıyla ‘Kaldır kafanı!’ diyor ve herkesi sinemaya sığınmaya davet ediyorum...

Devamı →

Şair Neruda’nın tatlı edepsiz hedonist yaşamı ile devrimci senatör Neruda’nın komünist yaşamı, Apollonian and Dionysian ikili karşıtlığının bütünleşmiş bir portresi olarak karşımıza çıkıyor.

Devamı →

Paterson filmi küçük şeyleri takdir etmek ve hayatın küçük detaylarına değer vermek ile ilgili. Ve en önemlisi de sanatsal üretim ve arayışta hayatın anlamının ancak kişisel ilişkiler aracılığı ile elde edilebileceği ile ilgili.

Devamı →

Certain Women ve Hooligan Sparrow filmlerini özellikle kadın seyircinin kaçırmamasını isterim.

Devamı →

Şiddet ve tecavüz sahneleri bizi politik ve etik olarak sarstıktan sonra üstü kapalı bir gönderme ile tüm bunların kabul görülemez davranışlar olduğunu ima etmeli veya okuyucuyu olayı sorgulamaya yönlendirmelidir.

Devamı →

Atmosfer, karakter, oyunculuk ve diyalogların gücü ile ilgili olan film kalpte asla iyileşmeyecek bir deliğin derinlerine inerek etkin bir deneyim yaşamak isteyenlere göre.

Devamı →

Yabancı Dilde En İyi Film adaylarından olan film yaşanan bir trajedinin ardından karı koca ilişkisini kendi coğrafyasını aşarak inceliyor Puan: 65

Devamı →

Bir ünlüyü başka bir ünlünün canlandırdığı biyografik filmlerde, filmi izlerken bir noktada oynayan kişi ortadan kaybolur, kaybolmalıdır. Ancak bu filmin hiçbir aşamasında Natalie Portman’ı izliyor olmaktan kurtulamadım.

Devamı →

Ünlü İngiliz yönetmen Andrea Arnold’un American Honey filminin ilk akla getirdiği meşhur Amerikan Rüyası tabiri oldu. Nedir bu Amerikan Rüyası?

Devamı →

Demokrasi denilen şey bir kurmacadır. Politik tiyatro hepimize korku salarak pasifleştirmek amacı taşır. Diktatörlük ve otoriter rejimlerde en çök özlenen ve beklenen ‘gerçek’tir. Snowden bize ‘gerçek’ olanı vermiştir. Puan: 65

Devamı →

Senenin son günleri, geriye dönüp o sene içinde sinema adına neler yaşandı, neler izledik, neleri sevdik, nelere kızdık bakmak zamanıdır.

Devamı →

Film, gerçek hikayesi ile halk arasında kötü bir şakaya ve kaba bir karikatüre dönmüş olan Florence karakterini, izlemesi keyifli, çok yönlü sıcak bir portreye çevirmeyi başarıyor.

Devamı →

Erkek şiddeti devlet eli ile başlıyor, iktidar eli ile destekleniyor. Hem ataerkil hem yobaz bir sistem içine daha da gömüldüğümüz bu günlerde iki farklı kadının sert portrelerini mutlaka izleyin.

Devamı →

Nocturnal Animals (Gece Hayvanları) karanlık ve rahatsız edici bir melodram. İzledikten sonra uzun süre etkisini üzerinizde hissettiğiniz o filmlerden.

Devamı →

Brad Pitt’i hiç bir filmde bu kadar gergin ve mutsuz gördüğümü hatırlamıyorum. Sanki setin bir köşesinde Angelina Jolie saklanarak onu izliyor ve her an önüne zıplayabilir gibi endişeli bir hali vardı.

Devamı →

Pastoral Amerika, Philip Roth’un özel romanlarından biri. Seneler önce kitabın sinema uyarlaması için çalışmalar başlamıştı. Değişen kararlardan sonra yönetmeni ünlü İskoç aktör Ewan McGregor olarak belirlendi.

Devamı →

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri