Vaziyet-i Umumi* - Vaziyet-i Umumi*

VAZİYET-İ UMUMİ * Ortadoğu din kontağından, mezhep kontağından, tarikat kontağından çıkan yangınlarla insanlar için bir cehenneme dönmüş durumda. Çok şükür bizde tarikat kontağı falan yok. Biz de olsa olsa elektrik kontağı olur.

Devamı →

Ayaklarının bastığı yerde ot bitmeyen, gittiği yeri kurutan bu insanlar hâlâ sağda solda söyleyecek lafları varmış gibi itibar görüyor.

Devamı →

Bu yıl kitap fuarı yerinde bir kararla İoanna Kuçuradi’nin onur konuğu olmasıyla anlam bulacak. Çorak düşün ortamımıza bir soluk katacak mı bu çaba göreceğiz.

Devamı →

Ekim Devrimi bir yanıyla Rus İmparatorluğu’nun içindeki “uluslar hapishanesi”nin onu esir tutan monarşiye karşı harekete geçmesi ve onu alaşağı etmesidir.

Devamı →

Darülfünuna dönüş

07 Kasım 2016

Birçok kurumun önce içi boşaltılıyor, sonra liyakatsiz insanlarla dolduruluyor. Bu şekilde çöken kurumu kaldırıp çöpe atmak ise sadece bir zaman meselesinden ibaret oluyor.

Devamı →

Sansürle hesaplaşılamadı. '88, 2014’ü yendi ama asıl kaybeden 2013’ün Haziran'ı oldu. Bir de utanmazca ödülleri onlara adadıkları Gezi'nin ölümsüz çocukları...

Devamı →

Muharrem orucu vesilesi ile Saray’da verilen iftar davetinden geriye bir halk müziği sanatçısının başbakan ve cumhurbaşkanıyla sarayda çekilen fotoğrafta görünmesi, bir diğerinin ise görünememesi tartışması kaldı.

Devamı →

Ağzı laf yapan liberal tayfa Fethullah Hoca ile birlikte çekip gitti. Geride kalanlar bunlar. Sevdikleri bir yurtları yok, inandıkları bir tarihleri yok. Cumhuriyete sınırsız bir düşmanlık ve kurucularına derin bir nefret tek ortak noktaları.

Devamı →

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri