Sevinç Erbulak - ''

Şöyle bir hayal edin bakalım şimdi, internet üzerinden kaynak oluşturma tarihinde en fazla maddi destek alan özgün kitabın iki yazarından birinin siz olduğunu... Güzel bir hissi var değil mi?

Devamı →

Mercan’ın hikâyesi

27 Mart 2017

Mercan'ın hikâyesini okuyor annem. Bitirmek üzere. Dünyanın en güzel şehirlerinden birinde, Seray Şahiner'in "Kul" adlı kitabını okuyor ve sürekli bana ne olacak diye soruyor. Ama ben söylemiyorum...

Devamı →

Bazı yazarlar öyle bir yazıyor ki, beyaz gömleğinin ucu rüzgarla sallanan bir çocuğun peşinden dünyanın etrafını bin kere yürüyebilirmişsiniz, buna gücünüz yetermiş gibi hissettiriyorlar.

Devamı →

Taşra Kabare, hikayesi, hayalleri ve yaptıklarıyla ruha çok iyi gelenlerden...

Devamı →

Sindire sindire okuyacağınız bir kitap ''Kabuk''. İsmi gibi güzel, ismi kadar kapalı. Acele ederseniz koparırsınız, acıtır.

Devamı →

Bence bütün filmler tek bir cümlenin altını biraz daha koyu çizmek için yazılıyor, çekiliyor, kurgulanıyor.

Devamı →

İflah olmaz bir romantik olarak okumaya başladığım bu kitap, ilişkilere, kendime, aşka, özleme, mükemmelliğe duyduğum ilginin ahmaklığına dair bana yol haritası oluyor...

Devamı →

Karanlıkta kalan, aydınlatmaya çekindiğimiz, bize ezber edilen cümlelerimizden kurtulmanın tam zamanı. ''Satıcı'' bu umudun filmi.

Devamı →

Bence kitaplar insanların karşısına ihtiyaç duydukları için çıkıyor, pat diye. Okuma sıralaması bile yapsanız, bazen kitaplar; önce beni oku diyor; raftan düşüyor, tavsiye ile size geliyor, hediye ediliyor, bir şekilde avuç içlerinize geliyorlar.

Devamı →

Bir gün bir kız bir ağacın tepesine çıkar ve orada yaşamaya, oradan aşağıya hiç inmemeye karar verirse ne olur?

Devamı →

Kurulduğu günden bu yana, yaşadığı, nefes aldığı ülkenin farkında olan, her daim sözü olan, derdi olan oyunlara nefes üfleyen Tiyatroadam bir kez daha seyirlik keyfi çok yüksek bir oyunla karşımızda.

Devamı →

Daha çok yolumuz var güzele ve iyiye. Yol uzun ama bizde de sıkı inat var iyi ki. Güzel günler göreceğiz...

Devamı →

...umarım kendi gözlerinizle izler ve biraz nefes alırsınız, zira oksijen git gide azalmakta...

Devamı →

Kat sayılarındaki durdurulamaz artışlarıyla akıl sınırlarımızı zorlayan bu gökdelenler, metaller, robot insanlar ve vahşet çağında; doğa, hiçbir şey yapmadan her şeyi onarabilir mi?

Devamı →

''Sonucun bazen öldürücü olabileceğini bilsek dürüst olmaktan vazgeçer miydik ?'' Geçmezdim yahu neden geçeyim ki dediğinizi duyar gibiyim ya da geçmeyiz herhalde canım bilmiyorum ki, dürüstlük iyidir sonuçta dediğinizi...

Devamı →

Dünya Fidel Castro'suz artık. Biraz daha eksildik. Onun unutulmayacak anısına bir film seçtim bizlere... İzleyenler bir daha izlesin, çok güzeldir bazen geriye dönüp bir daha bakmak güzel bir şeye...O şeydeki eski kendimize de bakmaktır biraz bu.

Devamı →

Nadir olan sanat eserleri, nadir filmler, kitaplar veya tablolar, durup onları öyle cips yer gibi seyredip, tüketip; tükettiğimizle birlikte yok olmamıza, sıcak koltuğumuza geniş geniş yayılmamıza izin vermiyor.

Devamı →

Benim için o heyecanlı haftaya geldik işte. Gülriz Sururi'nin "Zefiros" unu anlatacağım size. Onun yazdıklarından bende kalanlar...Hocamın ilk iki anı kitabını da aldım hemen.

Devamı →

Keşke dünyamızdaki kötülük, Chaplin’in filmlerindeki gibi olsaydı, kötüler de en fazla onun oynadığı kadar kötü...

Devamı →

Ercan Kesal haklı, çok haklı. Sanat eserleri hayatı değiştirmiyor. Onları izleyen, dinleyen, duyan, etkilenen 'insan' değişmeye karar verince, dünya değişiyor.

Devamı →

Bu haftayı sendromsuz atlatmanın yolu, Maricel Alvarez şahanesini tanımaktan geçiyor. 2010 yapımı "Biutiful" filminde bulabiliriz kendisini. İnarittu'nun kraliçesi olmalı.

Devamı →

Selam dünyalı, ben Sevinç Pazartesi sendromuna inat. Güzel haftalar, güzel haberler; güzel hayaller olsun...

Devamı →

SÖYLEŞİ - EDEBİYAT: Günlerden bir gün Doğu Yücel'in, "hayal et" demesiyle başladı her şey benim için...Yeni çıkanlar rafında dikkatimi çeken bir ilk kitapla... (Sevinç Erbulak)

Devamı →

EDEBİYAT - SÖYLEŞİ: "Canım Berrak'ım ne güzel bir şey seni tanımak, seninle aynı gezegende olmak, dostun olmak ve sana sorulacak sorular bulmak..."

Devamı →

Bazı yazarlarla aynı yüzyılda yaşayamadığım için hayıflanırken "bağzı" yazarların varlığı kalbimi kuvvetlendiriyor, direncimi arttırıyor ve sadece bu dünyada olduklarını düşünmek bile beni mutlu ediyor. Söyleşi: Sevinç Erbulak & Mahir Ünsal Eriş

Devamı →

Aykırı Akademi'de sevgili Işıl ile yaptığım, beni ben olarak anlatabilen nadir röportajdan sonra içim öyle bir umut ve mutlulukla doldu ki, ben de bu güzel insanların bir parçası olmak istedim ve ne yapabilirim diye düşündüm. Sevinç Erbulak - Söyleşi

Devamı →

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri