Reyhan Karaarslan -

“Kirpiklerimin Gölgesi” bittiğinde tanıklık ettiğiniz kötülüklerle artık rahat uykulara dalamaz oluyorsunuz. Edebiyat böylelikle en önemli görevini yerini getiriyor; acıları, kötülükleri tüm çıplaklığı ile bize gösterip vicdanımızın yerini bulduruyor

Devamı →

“Sadık Bey” kaybedenin romanı… Hayallerin, sevginin, değerlerin, doğru bilinen her şeyin kaybedildiği bugünümüzün romanı…

Devamı →

Murdoch, rastlantısallığa inanan bir yazardır. Romanları gerçek hayatta olduğu gibi ani gelişen olaylarla ve rastlantılarla doludur.

Devamı →

Selçuk Baran, edebiyatımızın küskün yazarlarından… Kimileri tarafından öldükten sonra tanınan, kimileri tarafından ise adı bile bilinmeyen usta bir kalem.

Devamı →

Rıfat Ilgaz… Koca bir çınar. Çileli geçen yıllarından geriye kalan 70’e yakın eser… Hep üç duvar bir kapı arasında, ya hastanede ya hapishanede… Evinden ve ailesinden uzak… Yalnız… (Yazar: Reyhan Karaarslan)

Devamı →

EDEBİYAT: Nilgün Marmara üzerine düşünüp, onun yazdıklarını okuyup yolumun bir başka yazar ve şaire, Sylvia Plath’e çıkmaması ise mümkün değildi. (Yazan: Reyhan Karaarslan)

Devamı →

EDEBİYAT: Türk edebiyatının en önemli ve en özgün kalemlerinden olan Sevim Burak’ın oğluna yazdığı mektuplarda onu ölüme götüren yalnızlığını, mutsuzluğunu, korkularını, kalemini yok sayanlara karşı verdiği mücadeleyi okudum.

Devamı →

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri