Esra Karaduman Okay - KİTAPLARIN FISILTISI

Einstein ve Eduard arasındaki uzaklık sadece mesafeyle açıklanabilecek türden değildir. Bunun ikisi de farkındadır. Oğul hayatı boyunca babası için ne ifade ettiğini anlamaya çalışır.

Devamı →

Tuhaf Karşılaşma

09 Ekim 2016

ÖYKÜ: Öğleye doğru, odadan ayak sesleri gelmeye başlamıştı. İleri, geri, ileri, geri... Zebercet saatine baktı; bir saat sürmüştü Raskolnikov’un yürüyüşü ki odanın kapısı açıldı, aşağı indi. Şimdi karşısında duruyordu.

Devamı →

EDEBİYAT - KİTAP: Mısır’a nereden bakmalı? Medyanın göstermek istediği yerden mi, kalemi eline geçirenin kendini sosyolog ya da siyasetçi sandığı yazılardan mı? Mahfuz’un sızlayan kelimelerinden mi? (Yazan: Esra Karaduman Okay)

Devamı →

Goethe, kendisine, edebiyat tarihinde yeni sayfa açtıracak bir kadına aşık olur. Bu aşk onu çok mutsuz edecek, hırpalayacak ve nihayetinde ona Genç Werther'in Acıları'nı yazdıracak olan karşılıksız bir aşktır. (Yazan: Esra Karaduman Okay)

Devamı →

DOSYA - J.D.SALINGER Holden Caulfield, Salinger'in kalemiyle edebiyat dünyasına doğduğunda, kendi yaşıtları arasında bir “el kitabı”na, onu bir yere koyamayan yetişkinler dünyası içinde ise gençlerin ondan korunması gereken bir esere dönüşecektir.

Devamı →

DOSYA-EDEBİYAT: SEVGİ SOYSAL HAZIRLAYAN: Esra Karaduman Okay

Devamı →

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri