01
Şubat

Hüsnü Arkan, Cihan Mürtezaoğlu, Birsen Tezer, Bajar… Basın özgürlüğü için #SusmuyoruzSöylüyoruz

01 Şubat 2017 Yazar: Aykırı Akademi

Sevilen sanatçılar, basının susturulmaya çalışıldığı bugünlerde inadına susmayan basın emekçileri için çalıp söylüyor. Hüsnü Arkan, Birsen Tezer, Cihan Mürtezaoğlu ve Grup Bajar’ın Cumhuriyet, BirGün, Gündem ve Evrensel gazeteleri için sahne alacağı konser bu akşam Moda Sahne’de.

 

AYKIRI AKADEMİ – HABER

“Kalan bir avuç gerçeğin sesini nasıl koruyacağız, nasıl yaşatacağız?” sorusuyla yola çıkan Hüsnü Arkan, Birsen Tezer, Cihan Mürtezaoğlu ve Grup Bajar, ‘halkın haber alma hakkı için’ bir araya geliyor, şarkılarını direnen gazeteler için söylüyor. Sevilen sanatçıların Kadıköy Moda Sahnesi’nde vereceği dayanışma konseri bu akşam (1 Şubat) saat 19:00’da başlayacak. Gecenin sunuculuğunu ise Müzisyen Feryal Öney ve kapatılan Hayatın Sesi Televizyonu sunucusu Ayşen Güven birlikte yapacak.

Dayanışma konseriyle ilgili yaptıkları açıklamada, sanatçılar “Kalan bir avuç gerçeğin sesini nasıl koruyacağız, nasıl yaşatacağız? Bu soruya İstanbul'un bu yakasından cevap oluyoruz. Yıllardır her ağır dönemde halkın haber hakkına cevap olan Evrensel Gazetesi'ne güç vermek için buluşuyoruz. Cumhuriyet Gazetesi gibi Birgün Gazetesi susmadığı için biz de söylüyoruz. Gündem yine de susmadığı için biz de söylüyoruz” dedi.

Dayanışma konserinin biletleri Moda Sahnesi gişesinden edinilebiliyor. Gişenin telefon numarası ise: 0216 330 58 00

 

 

 

 

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri