28
Ocak

#HAYIR’lı Filmler Festivali Geliyor!

28 Ocak 2017 Yazar: Aykırı Akademi

‘Devrimden Sonra’, ‘Lenin’ ve son olarak da ‘Yolculuk’ gibi filmleriyle adından söz ettiren Bağımsız Sinema Merkezi, şimdi de Hayır’lı Filmler Festivali’yle geliyor. BSM, ‘eli kamera tutan herkesi’ festivale katılmaya çağırıyor.

 

AYKIRI AKADEMİ - HABER

Bağımsız Sinema Merkezi (BSM), “Ülkemizin içine çekilmeye çalışıldığı karanlığa karşı tüm sinemacıları diktatörlüğe hayır demeye” çağırıyor. Hayır sesini yükseltmek için harekete geçen BSM, bu kapsamda ‘Hayır’lı Filmler Festivali - HFF’ adıyla kısa film festivali düzenliyor.

BSM’nin özellikle ‘Eli kamera tutan herkese açık’ dediği festivalde 1-5 dakika arasında, tüm kategorilerde filmler yer alabilecek. Festivale özel hazırlanacak filmler için son başvuru tarihi 1 Mart 2017.

 

‘ÖDÜLSÜZ, JÜRİSİZ VE GÖNÜLLÜ BİR FESTİVAL’

Bağımsız Sinema Merkezi dostlarının gönüllü bir şekilde organize ettiği festival, ödülsüz, jürisiz bir şekilde yapılacak. Hayır’lı Filmler Festivali’ne, kurmaca, animasyon, belgesel, video art, müzik klibi türlerinde, 1-5 dakika arası, özel bu festival için üretilmiş tüm filmler kabul edilecek. Başvuru süresinin dolmasından hemen sonra, Mart’ın ilk haftasında İstanbul, Ankara, ve İzmir’de tüm katılımcıların da yer alacağı galalar yapılacak. Bu noktada, filmlerin daha geniş bir kitleye ulaşabilmesi için kurumun sosyal medya hesapları da devreye girecek. Hayır’lı Filmler Festivali, referanduma kadar sürecek.

 

‘ŞİMDİ GÜCÜMÜZÜ KULLANMA ZAMANI’

Festivalin amacının “Hepimiz sinemanın, görüntünün gücünü biliyor ve bunu çoğu zaman geçinebilmek adına patronlar için kullanıyoruz. Şimdi o gücü hep birlikte ülkemiz, cumhuriyetimiz, sınıfımız için kullanma zamanı” sözleriyle açıklandığı tanıtımda “BSM ülkemizin içine çekilmeye çalışıldığı karanlığa karşı tüm sinemacıları diktatörlüğe hayır demeye, becerilerimizi, yaratıcılığımızı ve kameramızı HAYIR sesini yükseltmek için kullanmaya, Hayır’lı Filmler Festivali’nde bir araya gelmeye çağırıyor” denildi.

 

Hayır’lı Filmler Festivali’nin ön katılım formuna buradan ulaşabilirsiniz:

http://www.bagimsizsinema.org/hayirli-filmler-festivali/

 

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri