25
Ocak

2016’nın Altın Testere’si seçildi: Ödül Cengiz Holding’in

25 Ocak 2017 Yazar: Aykırı Akademi

Kuzey Ormanları Savunması’nın 2016’nın son günlerinde başlattığı ‘2016 Altın Testere Ödülü’ oylaması büyük bir katılımla sonuçlandı. Adayların ‘çılgın projeleri’ ile kıyasıya yarıştığı oylamada Cengiz İnşaat birinci çıktı.

 

AYKIRI AKADEMİ – HABER

2016 yılının son günlerinde Kuzey Ormanları Savunması’nın oylamaya açtığı ‘2016 Altın Testere Ödülü’ sahibini buldu. İstanbul 3. Havalimanı ve 3. Köprü, Cerattepe Altın Madeni, Akkuyu Nükleer Santrali, Karabiga Termik Santrali, Yusufeli Barajı ve HES, Ilısu Barajı ve HES, İstanbul Maltepe Dolgu Projesi, Hüseyin Avni Paşa Korusu gibi daha birçok projesiyle Cengiz Holding oylamadan birinci çıktı. Cengiz Holding patronu Mehmet Cengiz, bu projelerin yanı sıra telefon görüşmesinde halka küfür ettiği iddialarıyla da gündeme gelmiş, tepkilerin odağına oturmuştu.

 

NUROL İKİNCİ, AĞAOĞLU ÜÇÜNCÜ

Cengiz Holding oyların yüzde 50’sini aldı. En yüksek oyu alan şirketler arasında ikinci sırada Ilısu Barajı ile Hasankeyf’i sulara gömmeye niyetli Nurol İnşaat, üçüncü sırada ise kaçak Maslak 1453 ile Fatih Ormanı’na gölge düşüren Ağaoğlu Şirketler Grubu yer alıyor.

 

‘GÜNEŞLİ, GÜZEL GÜNLER YAKINDIR’

Kuzey Ormanları Savunması, Cengiz Holding’in ödülünü ilerleyen günlerde takdim edeceğini duyurdu. Altın Testere ödülünün ‘gelenekselleşmemesi umuduyla’ verilen ödülle ilgili Kuzey Ormanları Savunması’ndan şu açıklama yapıldı:

Çevre ve kent suçlarının başlıca faillerini ödüllendirmek, yeni bir yıla girerken yaşamın mücadelesini yeniden hatırlamak ve hatırlatmak aslında.

Kaybımızın boyutu ölçüsüz, hüznün ve direnişimizin duygusu ise çok yoğun. Ama biliyoruz çok fazlayız, her alanda yaşamı savunuyoruz, buluşamasak da birbirimize inanıyoruz.

Güneşli, güzel günler yakındır. Yeni bir yılda kuşlar, ağaçlar, tilkiler, nehirler, taşlar ve cümle mahlûkatla birlikte mücadeleye topyekûn devam!”

 

 

 

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri