23
Ocak

‘Kaptan’ Cenk Taner’den yeni albüm müjdesi!

23 Ocak 2017 Yazar: Aykırı Akademi

Kesmeşeker grubunun solisti, rock gemisinin ‘Kaptan’ı Cenk Taner sevenlerine yıllardır bekledikleri haberi verdi. Taner “yeni albüm yolda” diye yazdı ama detayları paylaşmadı.

 

AYKIRI AKADEMİ - HABER

‘Metin Kurt Yalnızlığı’, ‘Her şey sermaye için sevgilim’ ve ‘Tek kişiyim ben hala’ gibi şarkılarından tanıdığımız Kesmeşeker grubunun kurucusu, söz yazarı ve solisti Cenk Taner yeni albüme hazırlandığını duyurdu. Sosyal medya hesaplarından “Kayıtlar devam ediyor, az kaldı. Yeni albüm yolda” açıklaması yapan Cenk Taner, ‘Kesmeşeker olarak mı, Cenk Taner olarak mı’ gibi soruları henüz yanıtlamadı ama bu kısacık açıklama sevenleri tarafından coşkuyla karşılandı.

Türkiye’nin 90’lardan miras kalan en özgün rock gruplarından olan Kesmeşeker, aynı zamanda bugüne kadar yüzlerce müzisyenin girip çıktığı bir okul olma görevini de üstlendi. Kadıköylü rock grubu, Cenk Taner ‘kaptanlığında’ konserler vermeye devam ediyor. Az sayıdaki bu konserlere şehir dışından da katılımlar olması Kesmeşeker sevgisini tarifliyor. Sevenleri Cenk Taner’e ‘Kaptan’ ve ‘Kadıköy’ün Kralı’ isimlerini yakıştırıyor…

Kesmeşeker 1991’den 2013’e kadar 9 albüm çıkardı. 1991’de ‘Dipten ve Derinden’ albümüyle başlayan yolculuk, 2013’te Cenk Taner’in ‘Gezi ruhuyla yapıldığını’ söylediği ‘Yoldan Çıkmış Şarkılar’ solo albümüyle devam etti.

Yeni albümü unutulmaz birkaç Kesmeşeker şarkısıyla selamlamış olalım:

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri