20
Ocak

Kadıköy’de 102 saat tiyatro dersi: Komşular, gelin tiyatroyu beraber öğrenelim!

20 Ocak 2017 Yazar: Aykırı Akademi

Kadıköy Tiyatroları Platformu, Kadıköy sakinlerinin ilgisini çekecek yepyeni bir çalışmaya başlıyor. ‘Her mahalleye bir tiyatro / Her tiyatroya bir mahalle’ diyen platform, tiyatronun dünü, bugünü ve yarınını birlikte konuşmaya çağırıyor.

 

AYKIRI AKADEMİ - HABER

Geçtiğimiz yaz aylarında yaptıkları tiyatro festivali büyük ses getiren Kadıköy Tiyatroları Platformu, tiyatroların yeni merkezi haline gelen Kadıköy’ün sakinleriyle birlikte üretmek için yola koyuluyor. ‘Her mahalleye bir tiyatro / Her tiyatroya bir mahalle’ sloganıyla yeni çalışmasına başlayacak olan Kadıköy Tiyatroları Platformu, ‘sevgili komşularının’ başvurularını bekliyor.

Kadıköy’ün 12 tiyatrosu, ilçenin 15 mahallesinde komşularla buluşuyor. Kadıköylüler, tiyatro sanatının doğuşunu, dünü, bugünü ve yarınını, bir oyunun en ince ayrıntılarını Kadıköylü tiyatrocularla konuşacak. Kadıköylüler, bu etkinlik sayesinde sanat disiplinlerini, ekolleri, teknikleri, biçimleri tanıyacak, sanatçı-hayat-seyirci-katılımcı ilişkisi hakkında fikirler alışverişinde bulunabilecek.

 

4 AY BOYUNCA 102 SAAT TİYATRO DERSİ!

Kadıköy sakinleri bulundukları mahallenin muhtarlığına ya da katılan tiyatrolardan birine gidip başvuru formunu doldurarak katılımcı olabilecek. Tiyatroların listesi ve etkinlik programına Kadıköy Tiyatroları Platformu ve etkinliğin destekçisi olan Kadıköy Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün web sitelerinden ulaşılacak. Son başvuru tarihi ise 1 Şubat 2017. Etkinlik 6 Şubat-02 Haziran tarihleri arasında, haftada 2 gün, günde 3 saat olmak üzere toplamda 102 saat sürecek.

“Gelin çayımızı demleyelim” diyen Kadıköy Tiyatroları Platformu, “Biz mesleğimizi nasıl yapıyoruz, neler yaşıyoruz size anlatalım. Tiyatromuzu, mesleğimizin püf noktalarını, sanatımızı sizinle tanıştıralım. Siz de bize kendinizi anlatın. Kim bilir belki de birlikte kendi hikâyemizi yaratır, üretebilir, sesimizi hep beraber sahnemizden duyurabiliriz. Sanatın iyileştirici gücüyle buluşmak üzere…” ifadeleriyle komşularını çağırıyor.


 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri