14
Ocak

Doğa katliamına karşı şarkılarını söylemek isteyenlere OHAL yasağı: #ArtvinVarsaBendeVarım

14 Ocak 2017 Yazar: Aykırı Akademi

‘Cerattepe Geçilmez, Artvin halkı yenilmez’ sloganıyla kenti esir almaya çalışan talan projesine karşı direnmiş ve bu direnişleriyle tüm Türkiye’ye umut olmuşlardı. Artvin halkının mücadelesine destek vermek için İstanbul’da bir araya gelmek istedi onlarca sanatçı, OHAL izin vermedi.

 

AYKIRI AKADEMİ – HABER

Artvin Cerattepe’de yapılmak istenen maden projesine direnen yaşam savunucularına destek vermek için İstanbul’da düzenlenecek “Artvin’e Ses Ver” dayanışma konseri İstanbul Valiliği’nin OHAL’i gerekçe göstermesiyle yasaklandı.

Artvin Sivil Toplum Kuruluşları ve Platforları adına yapılan açıklamada, “15 ocak Pazar günü Küçükçiftlik Park’ta 18 sanatçının katılımı ve desteği ile yapılması planlanan "Artvin’e Ses Ver" adlı dayanışma konserimiz İstanbul Valiliği’nin OHAL kapsamında anti-demokratik uygulamaları nedeniyle yasaklanarak engellenmiştir. Konserimizin iptalini üzülerek kamuoyuna duyuruyoruz. Artvin hep var var olacaktır!” denildi.

Dayanışma konserine katılacak isimler arasında Edip Akbayram, Cahit Berkay, Onur Akın, Hüseyin Turan, Erdal Güney, Mehmet Gümüş, Taner Öngür, Bayar Şahin, Yasemin Göksu, Türkü Akbayram, Marsis, Aydoğan Topal, Teoman Kumbaracıbaşı, Tanju Topal-Yusuf Aydın, İbrahim Özbayrak, Bahadır Ural, Erkut Küçükşahin ve Uğur Dayal vardı.

 

Yaşam savunucuları OHAL yasağını dün Twitter’da #ArtvinVarsaBendeVarım etiketiyle eylem yaptı.

Artvin halkının maden karşıtı eylemlerinden unutulmaz kareler:

 

 

 

 

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri