27
Aralık

20 bin yıl önceki gibi yaşayan bir kabile fotoğraflandı: 'Bazıları gayet punk stili taşıyor'

27 Aralık 2016 Yazar: Aykırı Akademi

National Geographic'in fotoğrafları Ricardo Stuckert, Brezilya'nın Peru sınırındaki yağmur ormanlarında 20 bin yıl önceki ataları gibi yaşayan bir kabileyi fotoğraflamayı başardı.

 

AYKIRI AKADEMİ - HABER

National Geographic dergisinin fotoğrafçısı Ricardo Stuckert, Brezilya’da diyalogda olduğu başka bir kabileyle görüşmeye giderken izole bir yaşantı süren bir başka kabileyi fotoğrafladı. Aslında bu kabilenin varlığı hakkında daha önce de çeşitli açıklamalar yapılmıştı ancak bu kadar net görüntülenememişlerdi.

Amazon Ormanları’nda yaşayan kabile için ‘Modern hayattan tamamen kopuk son gruplardan biri’ tahmini yapılıyor. Fotoğrafçı Stuckert, önce helikopterin gürültüsünden kaçtığını söylediği kabile üyelerinin daha sonra oklarını alarak helikoptere yönlendiğini anlatıyor. Stuckert, "Hâlâ medeniyet ile teması olmayan insanların olması, çok güçlü bir his yaratıyor" ifadelerini kullanıyor.

 

'BAZILARI ADETA PUNK GİBİ'

National Geographic’e konuşan ve 40 yıldır Güney Amerika'daki yerli kabileleri araştıran José Carlos Meirelles ise " Hepsinin saçlarının aynı şekilde tarandığını zannediyorduk ama fotoğraflardan görüldüğü üzere hepsinin ayrı bir stili var, hatta bazıları gayet punk stili taşıyor" dedi. 

 

(Fotoğraflar: Ricardo Stuckert / National Geographic)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri