18
Kasım

Anneler, Babalar ATTA’ya gidiyoruz!

18 Kasım 2016 Yazar: Aykırı Akademi

Çocuklar ve Gençler için Uluslararası Sanat Festivali Atta Festival İstanbul’da başlıyor. İstanbul’da ilk kez gerçekleşecek olan bu etkinlik, Aykırı Akademi editörlerinin hafta sonu için önerdikleri arasında...

 

AYKIRI AKADEMİ

Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde yer alan, “Çocuklar dinlenme, boş zaman değerlendirme, oynama ve yaşına uygun eğlence (etkinliklerinde) bulunma ve kültürel ve sanatsal yaslama serbestçe katılma hakkına sahiptirler.” maddesinden yola çıkmış olan Atta Festival’de, 18-21 Kasım tarihleri arasında İstanbullu sanatseverler bir araya geliyor. Uluslararası sanat festivaline Türkiye dahil Meksika, İspanya, Fransa ve İsveç’ten sanatçılar katılıyor. Bakırköy Belediye Tiyatroları, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Trump Kültür & Gösteri Merkezi mekânlarında atölyeler ve performanslar sergilenecek.

Meksika’dan gelen Tricoclo Rojo topluluğu, “Vagabond” adlı performansında çocuk şiirselliğindeki dans-palyaço performansla; Fransa’dan gelen Acts 2 ekibi, “Miravella” adlı deniz canlılarını konu alan performansıyla; İspanya’dan katılan Xirriquiteula ekibi de “Papirus" adlı kalpten iletişime izin verdiğimizde gerçeklesen o olağanüstü büyü hakkındaki oyunu ile katılıyorlar festivale. Türkiye’den ise “Seksen Günde Dünya Turu” ile Akbank Sanat, “Köşe Bucak İstanbul” ile Bakırköy Belediye Tiyatroları, “Kırmızı Balon” ile de Eskişehir Şehir Tiyatroları’ndan çocuk seyircilerin aileleri ile birlikte keyifle izleyebileceği kaliteli oyunlar sahne alacak.

Çocuklar ve Gençler için Uluslararası Sanat Festivali Atta Festival, 18-21 Kasım 2016 tarihlerinde Fransa, İspanya, Meksika ve Türkiye'den performanslarla İstanbul'da.

 

Ve atölyeler…

Atta Festival bu yıl il kez düzenleniyor. Yaratıcı drama üzerine çalışmalar yapan Çiğdem Odabaşı ile “yaratıcı okuma atölyeleri” de yer alacak.

Festivalde ebeveynler de düşünülmüş. Özlem Saraç’ın yapacağı “beslenme dedektifleri” adlı sağlıklı beslenme atölyesine ise çocuklar anne babalarıyla birlikte katılabilecekler.

İsveç’te 40 yıldır çalışmalar yapan ünlü çocuk tiyatrosu Unga Klara da çocuklarla drama yapan profesyonel ve oyunculara yönelik bir atölye ile Atta Festival’in atölyeleri arasında yer alıyor.

Biletler biletix’ten temin edilebiliyor.

 

Miravella,Fransa

Papirus,İspanya

Vagabond, Meksika

 

 

 

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri