15
Kasım

Faşizme karşı koşanlar

15 Kasım 2016 Yazar: Sebla Kutsal | Köşe adı: NÖBETÇİ MEDYA
Tüm Yazılar

"Biz çocuklarımızı sevgiyle iyilikle büyüttük" diyen annesinin dileği Ali İsmail'in düşlerini gerçeğe dönüştürmek, çocuklara, gençlere imkânlar yaratmak. Bunun için koşuyor ve bağış topluyor. 

 

AYKIRI AKADEMİ – HABER: Sebla KUTSAL

Ali İsmail Korkmaz... Anti-demokratik zihniyetin bir yaz günü öldürdüğü gençlerden sadece biri...

"Suçu" Taksim Gezi Parkı protestolarına destek amacıyla yürüyüşe katılmaktı. 10 Temmuz 2013'te aralarında polis ve esnafın bulunduğu bir grup tarafından dövülerek öldürüldü.

Son nefesini verdiğinde henüz 19 yaşındaydı ve öğrenciydi. Yaşama dair hayallerinin en başındaydı. Bir sürü çocuğa kitap okuttu; aralarından en iyi özet çıkarana hediyeler aldı. Köyde okuyan çocukları dert edindi kendine, köy okullarına kitap götürdü. Kısacık ömrü ancak bu kadarına yetti.

Ardında acısı hiç dinmeyecek olan bir aile bıraktı. Ama Ali İsmail'in eğitime verdiği önemi de biliyordu bu aile, gözyaşlarıyla eli kolu bağlı oturmanın, oğullarının dünya görüşüne yakışmayacağını da. Bunun için, onun hayallerini yaşatmak ve o hayalleri gerçekleştirmek adına ALİKEV isimli vakfı kurdu.

"Biz çocuklarımızı sevgiyle iyilikle büyüttük" diyen annesinin dileği Ali İsmail'in düşlerini gerçeğe dönüştürmek, çocuklara, gençlere imkânlar yaratmak. Bunun için koşuyor ve bağış topluyor.

Üniversite öğrencilerinin eğitim hayatına maddi kaynak sunmanın yanı sıra onların sosyal ve kültürel olarak da gelişimlerine destek olmayı amaçlayan Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu için son olarak 13 Kasım'da koşuldu. Annesi, ağabeyi ve dostlarının da olduğu yüzlerce koşucuyla çok güzel bir katılım sağlandı. Her yaştan, her meslek grubundan insan el eleydi. ALİKEV gönüllüleri içinde bebek arabasıyla koşuya katılanlar da vardı, torun sahibi olanlar da. 

Böylece, Adım Adım platformu üzerinden toplanan bağışlar 430 bin lirayı geçmiş oldu. "Bir destek de benden" demek için son tarih 27 Kasım!

Ali İsmail Korkmaz asla unutulmayacak. Cehaletle beslenen faşizme karşı en etkili silahın eğitim olduğu da...

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri