08
Kasım

‘Kadıköy’ün Tombili’si hırsızlığa kurban gitti

08 Kasım 2016 Yazar: Serdar Nâzım Yüce | Köşe adı: CEZA SAHASI
Tüm Yazılar

Tombili, Kadıköy Ziverbey’de bir kaldırımda verdiği pozla sosyal medyanın fenomeni hale gelmişti. Geçtiğimiz 1 Ağustos’ta hayatını kaybeden şişman kedi Tombili’nin ünlü olduğu duruşuna atfen yapılan heykel dün gece çalındı.

 

AYKIRI AKADEMİ - HABER: Serdar Nazım Yüce

Kadıköy Ziverbey’de bir kaldırımda verdiği pozla fenomen haline gelen ve 1 Ağustos’ta hayatını kaybeden kedi Tombili'nin 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü’nde açılan heykeli, dün geçe çalındı. Heykelin yapımına aracı olan Kadıköy Belediyesi de bir Twitter kullanıcısının Tombili heykeline ne olduğuna ilişkin sorusuna “Çalınmış” yanıtını verdi.

Tombili heykelinin yaratıcısı heykeltıraş Seval Şahin Aykırı Akademi’ye konuştu, “Böyle bir heykeli kim, hangi amaçla çalar, gerçekten anlayamıyorum” dedi. “Ziverbey esnafı sabah dükkan açmak üzere geldiklerinde heykeli yerinde bulamamışlar” diyen Seval Şahin, heykelle ilgili henüz bir gelişme olmadığını söyledi.

 

TOMBİLİNİN YARATICISI: KİM ÇALMAK İSTER, ANLAYAMIYORUM

Heykelin çalındığı haberini kendisini arayan gazetecilerden öğrendiğini söyleyen Seval Şahin, “Yetkili arkadaşlar konuyla ilgileniyorlar sanırım. Henüz Kadıköy Belediyesi’nden kimse aramadı. Onlarla görüştükten sonra gereken ne ise yapacağız tabii” ifadelerini kullandı.

 Heykelin yapılması için 20 bine yakın imza toplandığını, belediyenin teklifiyle heykeli gönüllü yapmayı kabul ettiğini hatırlatan heykeltıraş Seval Şahin, “Çok üzgünüm gerçekten. Halka mâl olmuş bir heykeli kim, hangi amaçla çalmak ister, anlayamıyorum. Üstelik bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak heykele inşaat demirleriyle kaynatıp betona gömmüştük. Çok da sağlam bir montaj olmuştu. Çalan kişiler nasıl sökmeyi başardı ve bunu da kimse duymadı, anlayamadım” diye konuştu.

 

 

 

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri