21
Nisan

Bayramı Çalınmış Çocuklara Armağan...

21 Nisan 2016 Yazar: Aykırı Akademi

 

Çocuklar için 'Aydınlık Gelecek Şenliği'ne davetlisiniz...

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi özgür çocuklar için, düşlerin gerçeğe dönüşmesi ve yaratıcı insanlar için 23 Nisan’ı olması gerektiği gibi şenlikle kutluyor. Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nin özgür bahçesi bu yıl da gülen, sözünü dilediğince haykıran mutlu çocuklar için kapısını aralıyor. Giderek soluksuz kalan çocuklarımıza, bilişimin tutsağı olmuş yaşantımıza, oynama coşkusunu, kitapları, müziği, sanatı anımsatmak dahası onların dilinden anımsamak için bir davet bu.

Uçurtmaların vurulup kanlı biçimde gökyüzünden silindiği bu günlerde; çocukların şarkısına, çocukların sözüne, çocuk dünyasının rengarenk şiirine merhaba diyoruz özgür bahçeden. Çocukları sevenlere, çocuklardan öğrenecekleri olanlara, çocukluğunu dipdiri yaşayanlara bir çağrıdır bu.

Çalınmış 23 Nisanlar’a inat, çocuklara bir armağandır Nazım Hikmet’in bahçesi.

Siz de bu sesi işitmek istiyorsanız, çocuk gülüşlerine tanık olmak istiyorsanız Nâzım Hikmet’in bahçesine davetlisiniz.

 

"Çocuklarımız bugünümüz. Çocuklarımız geleceğimiz. Çocuklara dünyaları vermek üzere çıktığımız yolda bir kez daha NHKM çocuklarıyla bir şenlikte buluşuyoruz. Birlikte eğlenecek, güleceğiz. Çocuklardan hayal etmeyi, sorgulamayı, yaşamı ve aydınlığı öğreneceğiz.

Bu yılki NHKM Çocuk Şenliği’nde yine çocukların anne-babalarıyla katılabileceği etkinliklerle çocuklarımızın cesaretle kurduğu hayallere güç katacağız. NHKM’nin anne babaları, eğitmenleri, çocukları, hep beraber öğreneceğiz.

İnsan aklını, eşitliğin ve özgürlüğün masal olmadığı bir yolda beraber kurmak, korumak ve birlikte yürümek için anne babaları, eğitimcileri, çocukları Nâzım’a çağırıyoruz."

http://istanbul.nhkm.org.tr/event/cocuklar-icin-aydinlik-gelecek-senligi/

 

 

 

Copyright © 2013 by Simurg Medya. Tüm Hakları Saklıdır.

elektrik malzemeleri